18.Hopa Kültür,Sanat ve Deniz Festivali SATRANÇ TURNUVA 1.si
18. Hopa Festivali Kapsamında düzenlenen Satranç turnuvasına ilgi çoktu. Eleme Usulü ile yapılan Açık Satranç Turnuvası Hakemler huzurunda Hopa Belediye Başkanı Taner EKMEKÇİ' nin Kura çekmesi ile resmi olarak başladı. İlk Oyuncuların Renk Seçimini de Belediye Başkanı Yaptı. Çekişmeli geçen Turnuvanın en ilginç oyuncusu Altı yaşında ki  Güney GÜMÜŞKAYA Oldu. İlk Rakibini Eleyen Heyecanı ile yerinde duramayan Güney İkinci Turdaki Rakibine yenilerek. Turnuvaya veda etti.

   Bir önceki Hopa Festivalinde ikinci olan ÖZGÜN DURSUN bu seneki Satranç Turnuvasının Birincisi  oldu. Çekişmeli geçen satranç turnuvasının ikinci eleme turunda çok kuvvetli olan eski rakibi ile Final maçı gibi bir oyun izlettirdiler. Bu mücadeleyi kazanarak, çeyrek finale çıkmayı başardı. Çeyrek finalde zorlu bir rakibin ardından finale çıkan Özgün DURSUN, Finale Kardeşini Yenerek Çıkan Ayşe Zehra UZUN'u da yenerek Şampiyona birincisi oldu. 
   
   satran Turnuvasında ilk üçe giren oyunculara ödülleri ve madalyaları 25.06.2022 Pazartesi Akşamı Grup ŞANA Konserinin Öncesinde verilecektir. 
   
Hakemler:
Yalçın KÖKSAL, Berat BAŞAR, Salih ÖZTÜRK, Levent YAZICI, Sevda YILDIZ, Poyraz Doruk BAĞDATLI


  
390 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın